تاریخ ارسال:08:27 - 1394/10/11
امام جمعه ‌زهک در یادواره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز

به گزارش  روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان زهک به نقل از خبرگزاری فارس ، سالگرد شهید عیسی شهرکی اصیل و یادواره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز شهرستان زهک با حضور مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، معاون اداره کل بنیاد شهید‌، امام جمعه‌، فرماندار و مسئولان محلی شهرستان زهک‌، روسا و مدیران آموزش و پرورش منطقه سیستان‌، رئیس آموزش و پرورش منطقه سرباز‌، خانواده معزز شهدا و جمع کثیری از فرهنگیان و آحاد مختلف مردم در سالن آمفی تئاتر کانون اقبال لاهوری شهرستان زهک برگزار شد‌.

امام جمعه ‌زهک نیز در این مراسم اظهار کرد‌: بدون تردید یکی از ‌منزلت‌ها و جایگاه‌های رفیعی که در آیات الهی به آن پرداخته شده‌ مقام شهادت است‌.

حجت‌الاسلام حسن خدری ‌‌افزود‌: مقامی که خداوند متعال در کتابی که به عنوان منشور اخلاقی انسان است و باید جنبه‌های بیشتری از آن در زندگی ما عملیاتی شود اشاره کرده که حتی به خیال خود نیز نیاورید که کسی که در راه خدا به شهادت می‌رسد مرده‌اند بلکه آنها زنده‌اند و نزد پروردگار خود روزی می‌خورند‌.

امام جمعه ‌زهک بیان کرد‌: جایگاه علم نیز جایگاه بلند و رفیعی است به گونه‌ای که هیچ جایگاهی بلند‌تر و رفیع‌تر از علم در عالم وجود ندارد‌.

خدری خاطر‌نشان کرد‌: از آن رو که جهل بدترین دشمن آدمی است و همین که متاسفانه می‌بینیم که دشمن از جهل بسیاری در عالم دارد سواری می‌گیرد جایگاه آنانی که در زدودن این خصیصه ناپسند در تلاش هستند تا چه میزان احساس می‌شود‌.

وی تاکید کرد‌: پاسداشت‌ یاد شهیدان اهل علم و مروج مکتب و دانایی ‌باعث می‌شود تا ‌به حیات و منزلتی دست پیدا کنیم که تاثیر آن در زندگی‌مان محسوس خواهد بود‌.

CAPTCHA
پرسش
Fill in the blank.