تاریخ ارسال:08:37 - 1395/01/23
نه جوان ما مطالبه گر است نه نخبه ما/به جای حاشیه سازی به آسیب های منطقه بپردازیم/دست کسانی که مارا نقد کنند می بوسیم

نی زار : خطبه های جمعه ۱۳ فروردین ماه شهرستان زهک به امامت حجت السلام و المسلمین خدری اقامه گردید.

مردم باید برای مشکلات خود مطالبه گر باشند تا به حقشان برسند ، ولی متاسفانه نه جوان ما مطالبه گر است و نه نخبه ما ، وبه جای ان مردمی در سیستان داریم که نجابت ویا بهتر می توان گفت ،ظلم پذیر می باشند.دراین میان از تریبون نماز جمعه سوال ومطالبه ای بیان گردیده ، سوال، سوال خوبی بود و در این میان جوابی نیز از طرف معاونت استانداری بیان گردید که انهم جواب خوبی بوده است . اما بعد از ان ، بویژه در فضاهای مجازی مسایلی به وجود امد ، و حاشیه ها و کمپین هایی درست کردند ، که هیچ کدام از اینها درست نبود ،چرا که یک سوال که سالها دارد پیگیری می شود مطرح می شود و آنهم سوال بسیار خوب در مورد پاس مرزی و تجارت چمدانی و کارت مرزی بود که چرا پیگیری نمی شود ،سالهاست این سوالها وجود دارد ، و اینجاب نیز در طی این سالها یکی از سوال کنندگان بوده ام ، و جواب معاون استاندار هم جواب بدی نبود ، چرا که ایشان با توجه به منویات رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی بیان فرمودند که اگر منظور از تجارت چمدانی فقط واردات کالا از افغانستان باشد با سخن رهبر سازگار نیست . این حرفی که ایشان گفتند به معنای مخالفت با امام جمعه ونماز جماعت نیست ، ما دست کسانی که بر نقد ما نقدی دارند می بوسیم ، چرا که نشان می دهد سخنان ما شنیده می شود.و غیر از این ایشان(جناب اقای میرشکاری) یکی از سرمایه های سیستان می باشند .
ولی سخنان ما در این مورد فقط بر واردات کالا نیست ، چرا که با توجه به بازار مساعدی که کشور افغانستان دارد بازار متعادلی برای صادرات و واردات وجود دارد ، ونباید از صحبتهای فی مابین گزینشی استفاده شود واز این طریق عده ای بخواهند حرفشان را به طرف مقابل بقبولانند ،و لذا این دیگه جای این همه جنجال ندارد که وقت و انرژی مان را برای چیز هایی صرف نماییم که هیچ نتیجه ای به حال مردم مستمند سیستان ندارد .
اقتصاد مقاومتی یکی از منویات رهبری است ، از ظرفیتهای سیستان اشتغال زایی کنیم تا جلوی بسیاری از نا بهنجاریهای اجتماعی گرفته شود ، اکثر مردم سیستان که کشاورز ودامدار بوده اند هیچ امیدی ندارند ، مهاجرت به نقاط دیگر کشور بیداد می کند. رهبر معظم انقلاب در سفر سال ۸۲به سیستان بیان داشتند که در منطقه سیستان صنعت باید بیاید ، چرا که به هامون اطمینانی نیست و چرا در سیستان لباس نظامی دوخته نشود ؟چرا احشام وارداتی در سیستان فراوری نشود ؟
ظرفیت و توانمندی در سیستان زیاد است ، پس به جای دعواهای لفظی به فکر آسیبها باشیم. امسال سال اقدام وعمل است پس به جای هر شعاری به دنبال اقدام وعمل باشیم ، من از منتخب مردم جناب دکتر دهمرده تشکر می کنم ، که با وجود برخی اختلافات به استانداری میرود وبا تک تک معاونان دیدار کرده تا با همیاری وهم فکری به دنبال باز کردن گره های منطقه سیستان باشند. وهمچنین از اقدام و عمل دکتر کیخا دیگر منتخب منطقه سیستان و هیات همراهشان تشکر می کنم که با تمام مخالفت های مصر و عربستان و رژیم صهیونیستی در کشور پرو در عدم تصویب ذخیره گاه زیست کره هامون تمام تلاششان را بکار بستند تا این امر به تصویب برسد و بخشی از حقابه هامون را بگیریم ، این کارها اقدام وعمل به شایستگی نمونه ای از شعار سال رهبری است ،نه تخریب و دعواهای لفظی ،پس استین همت و ظر فیتها را بالا ببریم و جلوی معضلات را بگیریم.

CAPTCHA
پرسش
Fill in the blank.