تاریخ ارسال:20:24 - 1394/06/31
سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین خدری

 

سخنرانی انقلابی  امام جمعه زهک/ چرا ظرفیت های سیستان را بقیه مصادره می کنند؟ / امروز یک وطن دوست امام جمعه زابل شده است/ برای رشد افراد غیر بومی اختلاف بین سیستانی ها دامن زده می شود

حجت الاسلام و المسلمین خدری امام جمعه زهک در جلسه تودیع و معارفه امام جمعه جدید زابل سخنانی بیان کردند که بسیار قابل تامل می باشد.

به گزارش زاهدان پرس، امام جمعه زهک اظهار داشت: تاکنون تولیت فرهنگی ما را افراد غیر بومی داشته اند که حب وطن و علقه به این سرزمین نداشته اند.

وی افزود: البته سیستان بیشترین صدمه را از خود سیستانی ها خورده است، کدام فرهیختگان سیستانی را دیده اید که کنار هم بتوانند قرار بگیرند.

خدری افزود: برای رشد برخی افراد غیر بومی باید این اختلافات باشد و دامن زده بشود و ما ظلم پذیر شده ایم.

وی تصریح کرد: باید مطالبات خودمان را پیگیری کنیم، مطالبه همه مردم سیستان از رئس جمهور بحث منطقه آزاد شدن سیستان بود ولی آیا جامه عمل پوشیده شد؟

وی با انتقاد از اختلافات در جامعه سیستان تاکید کرد: امروز می گویند چون شما باهم نمی سازید، قانون تصویب می کنند که باید غیر بومی بیایید اینجا را مدیریت کنند.

خدری خاطر نشان کرد: امروز حاج آقای کیخا به عنوان یک بومی که در بین مردم سیستان بوده به عنوان امام جمعه زابل انتخاب شده ؛ امروز وقتی یک سیستانی آمده است، نباید حسادت برانگیخته شود.

خدری تاکید کرد: چرا امروز ظرفیت های سیستان را بقیه مصادره می کنند، چرا آیت الله سیستانی وآیت الله مطهری را  غیر سیستانی ها مصادره می کنند؟

امام جمعه زهک با اشاره آمدن یک امام جمعه بومی به سیستان افزود: امروز باید ثابت کنیم که می تواینم، زیرا برخی تلاش می کنند که القا کنند ما سیستانی ها نمی تواینم و نمی فهمیم!

وی افزود: بسیاری افراد ذیل مجموعه سرادر شهید لکزایی ارشد شدند ولی ایشان هیچ وقت فرمانده ارشد در استان نشدند!

خدری تصریح : چه کسی همتراز سردار لکزایی به لحاظ محبوبیت در میان اهل سنت وجود دارد؟ یک نفر را مثال بزنید؟

امام جمعه زهک افزود: در حالیکه امروز ۹۰ درصد مردم سیستان زیر خط فقر هستند، می گویند که مردم سیستان بلد نیستند امور را اداره کنند و حتی نخبگانشان نیز نمی توانند.

وی خطاب به حجت الاسلام و المسلمین امام جمعه جدید زابل افزود: امروز در میان علمای منطقه همدلی بسیار خوبی شکل گرفته و با وجود شما این موضوع سیر صعودی پیدا خواهد کرد.

وی خطاب به جمعیت حاضر در جلسه  با اشاره به بومی بودن امام جمعه جدید زابل افزود: امروز یک وطن دوست برای مدیریت شهرستان زابل آمده است که با همه وجود خدمتشان خواهیم بود و باید باشیم.

CAPTCHA
پرسش
Fill in the blank.